Ze świata 10 grudnia 2012

Pitchero wesprze rozwój talentów

Pitchero umożliwia amatorskim i półprofesjonalnym klubom piłkarskim posiadanie prostych stron internetowych. Teraz wesprze je także finansowo.


Dzięki Pitchero przedstawiciele brytyjskich, amatorskich klubów piłkarskich oraz drużyn na wpół profesjonalnych mogą cieszyć się z własnej strony internetowej. Serwis ten umożliwia bowiem tworzenie prostych witryn klubowych za darmo.

Nowym projektem jest Pitchero Marketplace – miejsce, w którym internauci mogą kupować między innymi odżywki czy stroje do rugby. Z każdej sprzedaż dokonanej przez witrynę klubową umieszczoną na serwerze Pitchero drużyna to otrzyma 5% z pobieranej prowizji.

Taki układ możliwy był dzięki umowom jakie Pitchero zawarło z takimi firmami jak Maximuscle, First Aid 4 Sport i Rhino Rugby, których produkty oferowane są w sprzedaży.

Z czasem dostępny asortyment ma się rozrastać. W 2013 roku na rozwój piłkarskich talentów na najniższym szczeblu rozgrywek przeznaczony zostanie na ten cel milion funtów – tak przynajmniej wynika ze wstępnych prognoz.