Ze świata 4 listopada 2012

Australijska piłka w cenie

autor: Redakcja
Nie tylko angielskie rozgrywki piłkarskie mogą się pochwalić coraz większą wartością medialną. Zyskuje także australijska A-League…

\"\"
Tamtejsze władze piłkarskie mają co świętować. Podpiszą bowiem najbardziej lukratywną umowę dotyczącą praw do transmisji w historii tej dyscypliny w Australii.

Nabywcą praw medialnych będą Fox Sports i SBS. W sumie nadawcy Ci w ciągu najbliższych 4 lat przeleją na konto tamtejszych władz piłkarskich 166 milionów dolarów. Dzięki temu będą mogli pokazywać zarówno A-League jak i mecze reprezentacji.

Fox Sport uszczupli swoje konto o 32,2 miliona dolarów rocznie. W zamian nadawca ten będzie mógł pokazywać pięć meczów A-League tygodniowo oraz domowe mecze reprezentacji Australii rozgrywane w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

SBS z kolei płacić będzie 7,2 miliona dolarów rocznie. Pozwoli to pokazywać jeden mecz ligowy w tygodniu. Stacja ta posiada także prawa do transmitowania na teren Australii Mistrzostw Świata w piłce nożnej do 2022 roku.

Dla Australijskiej Federacji Piłkarskiej rozpoczynająca się w lipcu przyszłego roku 4-letnia umowa oznacza podwojenie wpływów z transmisji telewizyjnych. Aktualny, 7-letni kontrakt gwarantuje bowiem przychody na poziomi 19,7 miliona dolarów rocznie. Wygląda na to, że sprowadzenie Alessandro Del Piero zaczyna przynosić wymierne, finansowe korzyści…