Aktualności 15 marca 2023

UEFA wprowadzi ważną zmianę w kontekście właścicieli klubów!

Na przestrzeni ostatnich miesięcy w mediach dość często przewijają się informacje dotyczące zmian właścicieli w topowych europejskich klubach. Najgłośniejszym tematem jest sprzedaż Manchesteru United, gdzie zainteresowanie wykazują Katarczycy. Niewykluczone, że UEFA prowadzi bardzo istotną zmianę, która sprawi, iż Katar przyspieszy negocjacje. 

Konflikt interesów

Obecnie w UEFA obowiązuje bardzo istotny przepis, który mówi o tym, iż kluby należące do jednego właściciela nie mogą jednocześnie rywalizować w Lidze Mistrzów. Z tego też powodu obecni właściciele PSG – Qatari Sports Investment szukali odpowiedniego rozwiązania, by przejąć Manchester United, ale jednocześnie nie łamiąc przepisów w kontekście gry w Lidze Mistrzów.

Zmiana przepisu?

Jak informuje The Times, prezydent UEFA – Aleksander Ceferin zaczyna mocno zastanawiać się nad zmianą tej zasady, co może wpłynąć na negocjacje dotyczące zakupu Manchesteru United. Ta decyzja niewątpliwie wpłynie również na inne kluby. Właściciele Chelsea rozważają zakup kolejnego klubu. Siatkę zespołów ma City Football Group, które po zmianach mogłoby pozyskać klub rywalizujący regularnie w LM.

tagi:uefa