Gruzja zgłasza się po Euro 2020
Władimer Wardzelaszwili, minister sportu w gruzińskim rządzie, ogłosił, że jego kraj zgłosi swoją kandydaturę do organizacji Euro 2020. Pierwszy konkurent dla Turcji?

Gruzja miała na początku organizować Euro 2020 z Azerbejdżanem, ale w ostatecznym rozrachunku zgłosi indywidualną kandydaturę. Powodem jest próba organizacji przez Azerbejdżan Igrzysk Olimpisjkich w 2020 roku.
Na razie jednym oficjalnym kandydatem do organizacji Euro 2020 jest Turcja, ale Associated Press informuje, że o prawa gospodarza chcą ubiegać się wspólnie Irlandia, Szkocja i Walia.
Gruzini są gotowi wybudować nowoczesne stadiony, a nawet od podstaw całe miasto, które miałoby stanąć na wybrzeżu Morza Czarnego.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.