Ze świata 2 czerwca 2022

Wołodymyr Zełenski pogratulował swojej reprezentacji. “To wielka radość dla nas wszystkich”

W środowy wieczór reprezentacja Ukrainy pokonała Szkocję 3:1 i awansowała do finałowego meczu barażowego o awans na Mundial. Po spotkaniu głos zabrał prezydent Wołodymyr Zełenski.

Gratulacje od Zełenskiego

Ukraina od ponad trzech miesięcy znajduje się w bardzo trudnej sytuacji z uwagi na rosyjską agresję. Z tego powodu przełożono także barażowe spotkanie ze Szkocją, które pierwotnie miało odbyć się w marcu. Dyspozycja ukraińskiej drużyny była sporą zagadką, ponieważ wielu z reprezentantów ostatni raz wzięło udział w oficjalnym meczu jeszcze w poprzednim roku.

Pomimo to, Ukraińcy pokonali Szkocję 3:1. Gole na wagę zwycięstwa zapewnili Jarmolenko, Jaremczuk oraz Dovbyk. Po spotkaniu całej drużynie pogratulował Wołodymyr Zełenski, prezydent kraju.

– Są takie chwile, w których nie potrzeba wielu słów! Po prostu duma! Dziękuje Wam! To był dwie godziny szczęścia, czyli coś, do czego nie przywykliśmy. To radość dla naszych żołnierzy i dla całego narodu. Wszyscy walczymy, każdy na swoim froncie. Będziemy nadal to robić, wytrzymamy wszystko i zwyciężymy. Bo jesteśmy Ukrainą! – napisał Zełenski.

Mecz z Walią zadecyduje o Mundialu

Triumf nad Szkocją oznacza, że reprezentacja Ukrainy zameldowała się w finale barażów o awans na Mundial. Tam podopieczni Oleksandra Petrakowa zagrają na wyjeździe z Walią, a wygrany wywalczy bilet do Kataru.

– Wygraliśmy dla naszej ojczyzny. Dziękuję wszystkim, którzy są teraz w Ukrainie. Mam na myśli obywateli, siły zbrojne, ludzi w okopach i szpitalach. Zagraliśmy dla was. Chciałbym też bardzo dziękować Szkotom, którzy przyjęli nas fantastycznie. Ludzie w Glasgow podchodzili do nas i pocieszali życząc powodzenia – powiedział po meczu selekcjoner reprezentacji Ukrainy.

Spotkanie Walia – Ukraina zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 18.00.