Z kraju 30 maja 2022

FIVB wskazała wschodzące gwiazdy przed Ligą Narodów 2022

FIVB wskazała wschodzące gwiazdy siatkówki, które mogą zabłysnąć podczas zbliżającej się Ligi Narodów. Wśród piątki siatkarzy wytypowanych przez światową federację siatkówki znalazł się Polak.

Karol Urbanowicz wśród wyróżnionych

Karol Urbanowicz to środkowy urodzony w 2001 roku. Jest wychowankiem UKS Suchanik Gdańsk, a od 2017 roku występuje w zespole Trefla Gdańsk. Miniony sezon był jego pierwszym od A do Z rozegranym na poziomie Plus Ligi. Dobre występy siatkarza zostały docenione przez Nikolę Grbicia, który powołał go do składu reprezentacji na nadchodzącą Ligę Narodów.

Na Urbanowicza swoją uwagę zwróciła także FIVB. Światowa federacja wyróżniła pięciu młodych zawodników, którzy ich zdaniem mogą “zabłysnąć” podczas tej edycji Ligi Narodów.

Pięciu siatkarzy wskazanych przez FIVB:

  • Alessandro Michieletto (Włochy; 2001 – przyjmujący)
  • Manuel Armoa (Argentyna; 2002 – przyjmujący)
  • Karol Urbanowicz (Polska; 2001 – środkowy)
  • Rok Mozič (Słowenia; 2002 – przyjmujący)
  • Adriano Xavier (Brazylia; 2002 – przyjmujący)

Liga Narodów coraz bliżej

Rozgrywki Ligi Narodów siatkarzy ruszają już za nieco ponad tydzień. Pierwszy turniej, jaki rozegrają Polacy odbędzie się w Kanadzie. Premierowym meczem dla biało-czerwonych będzie starcie z Argentyną. Jednocześnie wtedy w roli selekcjonera naszej reprezentacji zadebiutuje Nikola Grbić.