Ze świata 27 kwietnia 2022

Liga ukraińska nie dokończy sezonu

Na początku obecnego tygodnia odbyła się wideokonferencja z udziałem ukraińskiej federacji piłki nożnej oraz wszystkich klubów tamtejszej ligi. Wspólnie zadecydowano, że sezon 2021/22 nie zostanie dokończony.

Rozgrywki przerwane tuż przed rundą wiosenną

Pod koniec lutego ukraińskie zespoły przygotowywały się do wznowienia rozgrywek w rundzie wiosennej. Niestety te plany musiały ulec zmianie z uwagi na rosyjską agresję. Liga została zawieszona do odwołania, a o dalszych jej losach miała przesądzić konferencja zorganizowana 25 kwietnia.

Liga nie zostanie dokończona

Jak się okazuje, podjęto decyzję, że rozgrywki nie zostaną dokończone. Na podstawie dotychczasowej tabeli wyznaczono drużyny, które wezmą udział w europejskich pucharach w sezonie 2022/23. Według niej w Lidze Mistrzów zagrają Szachtar Donieck oraz Dynamo Kijów, w kwalifikacjach do Ligi Europy wystartuje Dnipro, z kolei o Ligę Konferencji będą miały grać Zoria Ługańsk i Worskła Połtawa.

Co istotne, za ten sezon nie zostanie przyznany tytuł mistrzowski. Kluby przyznały, że ta decyzja została podjęta jednogłośnie.