Z kraju 26 kwietnia 2022

Dwóch polskich siatkarzy wystartuje w koreańskim drafcie

Powoli dobiega końca sezon w klubowej siatkówce. Zawodnicy przymierzają się do nowych miejsc pracy, a wielu z nich przystąpi także do corocznego draftu ligi koreańskiej. Wśród kandydatów znalazło się dwóch Polaków.

Draft w lidze koreańskiej

Koreańska liga siatkówki jest jedyną na świecie, która kontraktuje zagranicznych siatkarzy na podstawie przedsezonowego draftu. W rozgrywkach udział bierze siedem klubów i co najmniej o połowie składu każdego z nich stanowić muszą Koreańczycy. O tym, którzy siatkarze spoza tego kraju mogą trafić do rozgrywek decyduje właśnie draft. Teraz odbędzie się on 29 kwietnia.

Dwóch Polaków na liście

W drafcie do ligi koreańskiej wystąpić ma dwóch Polaków. Jednym z nich jest Michał Filip, który w sezonie 2020/21 przeszedł draft i miał reprezentować barwy Ansan Rush, ale ostatecznie klub rozwiązał z nim umowę z uwagi na kłopoty zdrowotne. Drugim polskim siatkarzem, który będzie starał się dostać do ligi koreańskiej jest Kewin Sasak.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach chęci gry w lidze koreańskiej wyrażali inni polscy siatkarze jak Artur Szalpuk, Dawid Konarski, Grzegorz Bociek czy Bartosz Krzysiek, ale żaden z nich nie przeszedł całego draftu z powodzeniem.