Ze świata 22 kwietnia 2022

Rasizm w siatkarskiej Serie A? Sir Saftey Perugia wydała oświadczenie

W ostatnich dniach na parkietach siatkarskiej Serie A zrobiło się bardzo gorąco. O rasistowskie zachowanie oskarżony został Dragan Travica, który miał na tym tle obrażać Joandry'ego Leala.

Konflikt podczas meczu

Podczas półfinałowego starcia play-off Sir Saftey Perugia – Modena doszło do spięcia pomiędzy Draganem Travicą a Joandry Lealem. Po spotkaniu ten drugi podbiegł do rozgrywającego rywali i zaczął go dość mocno szarpać, po czym doszło także do kopnięcia. Przez długi czas nikt nie potrafił uspokoić całego zamieszania.

Przejawem takiej agresji Leala miało być rasistowskie zachowanie rywala wobec jego osoby. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego, jednak organ nie dopatrzył się przewinień rasistowskich w wykonaniu Travicy.

– W trakcie przeprowadzania analizy i uzyskanej dokumentacji nie pojawiły się żadne dowody świadczące o domniemanym przestępstwie na tle rasowym – przedstawił w swoim komunikacie Sąd Apelacyjny.

Oświadczenie Perugii

W środę oświadczenie dotyczące całej sytuacji wydał sam klub Travicy, Sir Saftey Perugia.

– W związku z bardzo poważnymi oskarżeniami wobec naszego zawodnika, klub Sir Saftey Perugia wyraża najwyższą solidarność z Draganem Travicą. Razem z siatkarzem oceniamy najbardziej odpowiednie działania wobec ochrony jego dóbr – podano w komunikacie.

Za dwa dni dojdzie do kolejnego starcia Perugii oraz Modeny. W rywalizacji play-off, toczonej do trzech zwycięstw, zespół Leala prowadzi 2:1.