Z kraju 6 kwietnia 2022

Liga Narodów siatkarzy jednak zagości do Polski! Gdańsk gospodarzem jednego z turniejów

Światowa federacja siatkówki poinformowała o tym, że jeden z turniejów Ligi Narodów zagości do Polski, a konkretnie do Gdańska. Taka zmiana ma związek z wykluczeniem z rozgrywek reprezentacji Rosji.

Liga Narodów w Gdańsku

Po zakończeniu sezonu ligowego siatkarze najlepszych reprezentacji świata rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. W jej ramach rozgrywane jest kilka turniejów w różnych miejscach świata, jednak początkowo FIVB nie przyznała Polsce żadnego z nich. Sytuacja uległa zmianie po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Drużyny z Rosji zostały wykluczone ze wszystkich rozgrywek FIVB oraz CEV. Na terenie tego kraju nie odbędą się także żadne siatkarskie rozgrywki międzypaństwowe.

W związku z tym federacja musiała zadbać o nowego gospodarza dla turnieju Ligi Narodów w dniach 5-10 lipca. Jak się okazuje, wówczas reprezentacyjna siatkówka zagości do gdańskiej ERGO Areny. Dojdzie tam do meczów z udziałem biało-czerwonych a także narodowych drużyn Iranu, Holandii, Tunezji oraz Słowenii.

Co z Mistrzostwami Świata?

Przypomnijmy, że Rosja miała być również gospodarzem Mistrzostw Świata 2022. O przebiegu całej sytuacji i powolnym odbieraniu im tego turnieju pisaliśmy tutaj.

Jak na razie nadal nie wiadomo kto zostanie nowym gospodarzem siatkarskiego Mundialu. Mówi się, że wśród kandydatów pozostają Katar, Australia a także kilka państw europejskich (w tym Polska), które chciałby wspólnie zorganizować Mistrzostwa Świata.