Ze świata 11 marca 2022

Australia gospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce?

FIVB zabrało Rosjanom organizację siatkarskiego Mundialu. Jak na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym gospodarzem. Jednym z poważniejszych kandydatów jest Australia.

Wnioski do 14 marca

Światowa federacja FIVB podjęła decyzję, że w związku z agresją na Ukrainę, odbierze Rosji organizację Mistrzostw Świata w 2022 roku. Do 14 marca inne federacje krajowe mogą składać swoje wnioski o przyznanie tej imprezy. Mówi się, że jednym z kandydatów jest Polska. Jednak jak przyznał prezes PZPS, Sebastian Świderski – możemy rozważyć jedynie współorganizację Mundialu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak FIVB odbierała Rosji Mistrzostwa Świata? Komunikaty federacji i reakcja siatkarskiego świata

Australia gospodarzem?

Tymczasem zagraniczne media donoszą, że jednym z poważniejszych kandydatów do zorganizowania turnieju jest Australia. Jak poinformował jeden z lepiej zorientowanych włoskich dziennikarzy, Gian Luca Pasini, oferta została już wysłana i wygląda na atrakcyjną. Mistrzostwa Świata mają odbyć się na przełomie sierpnia i września.

Co ciekawe, reprezentacja Australii nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata. Przyznanie jej organizacji turnieju oznaczałoby, że tzw. kuchennymi drzwiami drużyna narodowa ostatecznie znalazłaby się w elitarnym gronie 24 zespołów.