Z kraju 26 stycznia 2022

Mecz Grupy Azoty ZAKSA w Lidze Mistrzów przełożony. Odbędzie się w Rosji

COVID-19 nie oszczędza siatkówki. Tym razem, z uwagi na pozytywne wyniki testów, przełożony został mecz Ligi Mistrzów z udziałem wicemistrzów Polski, Grupy Azoty ZAKSA.

Mecz przełożony i zostanie rozegrany w Rosji

Wczoraj pisaliśmy o tym, że federacja CEV wiele spotkań musi rozstrzygać za pomocą walkowerów. Taki scenariusz był możliwy także teraz, kiedy okazało się, że z uwagi na pozytywne wyniki testów w zespole Grupy Azoty ZAKSA, nie odbędzie się starcie Kędzierzynian z Lokomotivem Nowosybirsk. Na szczęście znaleziono rozwiązanie i ostatecznie mecz przełożono na inny termin.

Z tym, że spotkanie odbędzie się w Nowosybirsku. Prawdopodobna data to 12 lutego. ZAKSA zatem po raz drugi w tym sezonie uda się w deglacjację do Rosji, gdzie już raz, w grudniu, ograła Lokomotiv 3:1.

– Jedynym z rozwiązań, pozwalającym uniknąć walkowera ze strony Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, było porozumienie, ustalające, że mecz odbędzie się w Rosji. Drużyna Lokomotivu Nowosybirsk wraca do Rosji, Europejskiej Federacji Siatkówki dziękujemy za zrozumienie sytuacji, a naszym rywalom za postawę fair-play – czytamy na oficjalnej stronie polskiego klubu.

Tak samo postąpił Projekt

W podobnej sytuacji na początku roku znalazł się Projekt Warszawa. Ekipa ze stolicy nie mogła rozegrać meczu z Greenyard Maaseik i ostatecznie zadecydowano, że w lutym do dwukrotnej potyczki obu drużyn dojdzie w Belgii.