Ze świata 17 stycznia 2022

Antoine Brizard najlepszym siatkarzem roku 2021. Brak Polaków w TOP 12

FIVB, oficjalna międzynarodowa federacja piłki siatkowej, ogłosiła wyniki plebiscytu na siatkarza roku. Zwycięzcą okazał się rozgrywający reprezentacji Francji, Antoine Brizard. W opublikowanym zestawieniu TOP 12 nie znalazł się ani jeden Polak.

Antoine Brizard siatkarzem roku 2021

Najlepszym siatkarzem roku 2021 wybrany został Antoine Brizard, rozgrywający reprezentacji Francji. Nie ma co ukrywać, że o tym wyborze w sporej mierze decydowały rozstrzygnięcia na Igrzyskach Olimpijskich, które zwyciężyła właśnie reprezentacja Trójkolorowych. Brizard, co ciekawe, rozpoczynał turniej jako rezerwowy i dopiero później stał się kluczową postacią drużyny, która w ćwierćfinale pokonała Polaków 3:2. Następnie, w półfinale Francuzi okazali się lepsi od Argentyny, a w finale ograli Rosjan.

Antoine Brizard w latach 2017-2020 występował w Plus Lidze. Rozgrywający reprezentował wówczas barwy Vervy Warszawa Orlen Paliwa, dzisiaj klubu znanego, jako Projekt Warszawa. Po sezonie 2019/20 Brizard odszedł do Zenitu Sankt Petersburg, a od tej kampanii gra dla włoskiego Gas Sales Piacenza.

Brak Polaka w TOP 12

FIVB opublikowała ostateczne wyniki informując o czołowej dwunastce siatkarzy świata. Co zaskakujące, w tym zestawieniu zabrakło polskiego zawodnika. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wicemistrz naszego kraju, Grupa Azoty ZAKSA, została zwycięzcą Ligi Mistrzów. Nieco gorzej poszło reprezentacji Polski, która na etapie 1/4 finału odpadła z Igrzysk Olimpijskich, a w Mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal.

TOP 12 siatkarzy świata w plebiscycie FIVB:

1. Antoine Brizard (Francja)
2. Luciano De Cecco (Argentyna)
3. Earvin N’gapeth (Francja)
4. Jean Patry (Francja)
5. Jenia Grebennikov (Francja)
6. Maxim Mikhaylov (Rosja)
7. Alessandro Michieletto (Włochy)
8. Ivan Iakovlev (Rosja)
9. Ricardo Lucarelli (Brazylia)
10. Barthelemy Chinenyeze (Francja)
11. Yuki Ishikawa (Japonia)
12. Bruno Rezende (Brazylia)