Artykuły 28 października 2021

Timothy Weah w New Balance!

Występujący na co dzień we francuskim Lille - Timothy Weah związał się z New Balance. To kolejny piłkarz młodego pokolenia, który podpisał kontrakt z amerykańskim przedsiębiorstwem. 

Syn legendy

Rozpoczęcie przygody z poważnym futbolem nie jest łatwe. W szczególności, gdy ciąży na tobie presja wynikająca z istotnych powiązań. Timothy Weah to syn legendarnego George’a Weaha, byłego gracza m.in. Milanu, Monaco czy PSG, a obecnie prezydenta Liberii. Timothy swoje pierwsze istotne kroki stawiał w PSG. W 2019 roku 21-latek trafił na kilkumiesięczne wypożyczenie do Celtiku, a po sezonie 2018/2019 przeniósł się na stałe do Lille.

W trwającej kampanii Timothy Weah wystąpił w 9 ligowych meczach i zanotował 2 asysty, spędzając na murawie nieco ponad 530 minut.

Timothy Weah w New Balance

22-letni piłkarz Lille od prawie roku występował w sprzęcie New Balance, jednakże amerykańskie przedsiębiorstwo ogłosiło nowego zawodnika w swojej stajni dopiero teraz. To kolejny obiecujący gracz, który związany jest z New Balance. Wcześniej umowy z tą firmą podpisali m.in. Bukayo Saka czy Harvey Elliott. Obaj piłkarze grają w Premier League.