Aktualności 7 lipca 2021

Reprezentacja Anglii pobiła telewizyjny rekord

Reprezentacja Anglii bije rekordy nie tylko na boisku. Mecz “Synów Albionu” z Ukrainą miał największą oglądalność w angielskiej telewizji w tym roku. Wiele wskazuje jednak na to, że środowy mecz z Danią będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

Reprezentacja Anglii na razie z łatwością pokonuje kolejne rundy Euro 2020. “Synowie Albionu” najpierw zajęli pierwsze miejsce w fazie grupowej, w 1/8 finału pokonali 2:0 Niemców, natomiast w ćwierćfinale wygrali aż 4:0 z Ukrainą. Warto dodać, że Anglicy podczas tego turnieju jeszcze nie stracili bramki. A nigdy w historii tych kontynentalnych rozgrywek kadra z Wysp Brytyjskich nie zanotowała serii pięciu czystych kont w kolejnych spotkaniach. 

Anglicy najlepsi nie tylko na boisku

Należy jednak zwrócić uwagę, że podopieczni Garetha Southgate’a biją rekordy nie tylko na boisku, ale także w telewizji. Mecz Anglików pokazywany w BBC Sport śledziło na żywo 20,9 milionów widzów, co jest najlepszym wynikiem brytyjskich stacji w tym roku. Ponadto, 5,2 mln osób śledziło mecz na platformie streamingowej BBC iPlayer oraz oficjalnej stronie internetowej stacji.

W środę reprezentacja Anglii zmierzy się w półfinałowym meczu z Danią. Choć to tylko domysły, można się spodziewać że najbliższe spotkanie Anglików będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Trzeba tutaj podkreślić, że “Synowie Albionu” awansowali do półfinału Euro po raz pierwszy od 25 lat, a mecz odbędzie się na londyńskim Wembley, co może dodatkowo zmotywować fanów do obejrzenia tego starcia.