Aktualności 3 czerwca 2021

Prezentacja rodem z “Gry o Tron”. Oryginalny pomysł Sparty Praga

Sparta Praga w oryginalny sposób poinformowała o swoim najnowszym transferze. Casper Højer został przedstawiony przez klub jako “Król Północy”.

Piłkarskie okno transferowe to czas, gdy pole do popisu w klubie ma nie tylko pion sportowy i finansowy. Dużo pracy mają również biuro prasowe i dział marketingu, które nie tylko muszą zakomunikować o transferach. Osoby odpowiedzialne za powyższe aspekty, nie tylko w największych klubach dbają także o to, żeby w wymyślny sposób poinformować o pozyskaniu nowych zawodników.

Sparta pozyskała “Króla Północy”

Najnowszym takim przykładem jest Sparta Praga, która w zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce. Klub właśnie poinformował o pozyskaniu Caspera Højera, duńskiego piłkarza, który wcześniej występował w rodzimym Aarhus GF. 26-latek został zaprezentowany przez klub, jako bohater serialu “Gra o Tron”. Duńczyk stał się w ten sposób “Królem Północy”.

Trzeba przyznać, że nie tylko pod względem sportowym, ale także marketingowym Sparta jest w czeskiej czołówce. Profil w serwisie YouTube praskiego klubu śledzi blisko 60 tysięcy subskrybentów. To o 10 tysięcy więcej niż obserwuje zespół z Pragi, który zdobył mistrzostwo kraju i grał w ćwierćfinale Ligi Europy, czyli Slavię.