Aktualności 1 czerwca 2021

Copa America ostatecznie odbędzie się w Brazylii

Copa America w tym roku stała pod znakiem zapytania ze względu na problemy obu wyznaczonych wcześniej gospodarzy. Federacja CONMEBOL rozwiązała jednak problem, przenosząc turniej do Brazylii.

Problemy w Kolumbii i Argentynie

Pierwotnie gospodarzami Copa America 2021 miały był Kolumbia i Argentyna. W pierwszym z krajów na przełomie kwietnia i maja rozpoczęły się jednak protesty przeciwko tamtejszym władzom. To zaburzyło wyraźnie sytuację polityczną w kraju, przez co federacja uznała, że Kolumbijczycy nie są zdolni do organizacji turnieju.

Z kolei Argentyna nie radzi sobie z pandemią. Liczba zakażonych w kraju wciąż wynosi około 400 tysięcy osób. Sytuacja zdrowotna w kraju wciąż nie została ustabilizowana i z tego powodu Argentyńczycy również nie mogli zorganizować rozgrywek.

Brazylia ponownie gospodarzem turnieju

Początkowo CONMEBOL negocjował organizację Copa America z Chile. Ostatecznie jednak podjęto decyzję o tym, żeby turniej przenieść do Brazylii, która była gospodarzem zawodów w 2019 roku i jest logistycznie gotowa. Południowoamerykańskie zespoły tym samym mogą odetchnąć z ulgą dwa tygodnie przed startem mistrzostw. Turniej będzie trwać od 13 czerwca do 10 lipca.