Aktualności 31 maja 2021

Zamieszanie wokół Copa America. Wciąż nie wiadomo, gdzie się odbędzie

Copa America powinna odbyć się za dwa tygodnie. W tej chwili jednak wciąż nie wiadomo, kto będzie gospodarzem turnieju. Początkowo miało być ich dwóch - Kolumbia i Argentyna, aczkolwiek oba państwa pozbawiono tej funkcji.

Protesty w Kolumbii

Pierwotnie południowoamerykański turniej miał się odbyć w Kolumbii i Argentynie. Organizacja Copa America w pierwszym z państw nie doszła jednak do skutku ze względu na problemy polityczne. Na przełomie kwietnia i maja w kraju rozpoczęły się protesty mieszkańców z powodu korupcji, rosnących podatków oraz działaniom służby zdrowia w czasie pandemii. Protest poparło wiele państw i utożsamiło się z nim sporo celebrytów, m.in. Justin Bieber, Kim Kardashian i Demi Lovato.

Argentyna nie radzi sobie z pandemią

Jak się jednak okazało, również Argentyna nie będzie w stanie przeprowadzić u siebie rozgrywek. Państwo wciąż zmaga się z pandemią covid-19, a liczba zakażonych wciąż rośnie. W kraju wciąż są 400 tysiące aktywnych przypadków koronawirusa. Z tego powodu uznano, że Argentyna na dwa tygodnie przed startem rozgrywek nie jest gotowa na organizację turnieju, w którym wystąpi 10 drużyn.

Copa America w Chile?

Co na to południowoamerykańska organizacja CONMEBOL? W ubiegłym tygodniu przedstawiciele federacji poinformowali, że trwają negocjacje w sprawie organizacji mistrzostw z Chile. Aktualnie jednak wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się turniej. A trzeba przyznać, że czasu pozostało coraz mniej – rozgrywki planowo powinny się rozpocząć 13 czerwca.