Aktualności 4 maja 2021

Igrzyska Olimpijskie wrócą do Londynu? Burmistrz zapewnia starania

Wybory na burmistrza Londynu odbędą się już w najbliższy czwartek. Lider sondaży, obecnie rządzący Sadiq Khan, zapewnił że będzie się starał o to, by stolica Wielkiej Brytanii znów była gospodarzem igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich.

Sadiq Khan stara się o reelekcję

Już w najbliższy czwartek w Londynie odbędą się wybory burmistrza. Faworytem sondaży jest pełniący tę funkcję od 2016 roku Sadiq Khan. Według niektórych badań z kwietnia, polityk Partii Pracy może wygrać wybory nawet w pierwszej turze. Z kolei według biura badawczego Savanta ComRes, Khan zmierzy się w drugiej turze z Shaunem Baileyem z Partii Konserwatywnej.

Wszystko jednak wskazuje na to, że Sadiq Khan pozostanie burmistrzem Londynu na następną kadencją. W trakcie kampanii polityk nie zapominał o sporcie.

Byłoby wspaniale, gdyby wydarzenia sportowe tego lata, w tym Euro i Wimbledon dla mężczyzn, mogły posłużyć jako trampolina do powrotu do zdrowia dla naszego wielkiego miasta – przyznał burmistrz Londynu w rozmowie ze “Standard Sport”.

Londyn znowu gospodarzem igrzysk olimpijskich?

Na tym jednak nie koniec sportowych nawiązań Khana w kampanii wyborczej. Jak poinformował “Sky Sports”, burmistrz zapewnił, że będzie się starał o organizację przez Londyn igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w ciągu najbliższych dwudziestu lat.

Ostatnie zawody olimpijskie odbyły się dość niedawno, bo w 2012 roku. Do tej pory najmniejszy odstęp czasowy między igrzyskami organizowanymi przez jednego gospodarza trwał 24 lata. Wówczas w 1900 i 1924 roku IO odbywały się w Paryżu. Na razie Londyn nie zgłosił oficjalnej chęci pełnienia roli gospodarza podczas turnieju w 2032 roku. Aktualnie jednak wszystko wskazuje na to, że stolica Wielkiej Brytanii wyrazi zainteresowanie organizacji igrzysk cztery lata później.