Aktualności 17 kwietnia 2021

Walijski piłkarz zyskał sponsora swojej brody. „To dla mnie wielki zaszczyt”

Joe Ledley, który występuje w Newport County, stał się bohaterem nietypowej umowy sponsorskiej. Piłkarz niedawno zyskał sponsora… swojej brody, która przez wielu Walijczyków - pół-żartem, pół-serio - jest uważana za dobro narodowe.

Dlaczego broda piłkarza stała się kultowa?

Joe Ledley to piłkarz, którego powinni kojarzyć miłośnicy angielskiej Premier League. W latach 2014-2017 Walijczyk występował bowiem w Crystal Palace, w barwach którego rozegrał 83 spotkania, w których zdobył sześć goli i zanotował trzy asysty. Poza londyńską drużyną, 34-latek grał także w Celticu, Cardiff City, Derby County i Charlton Athletic.

Od pewnego czasu większa uwaga skupia się na piłkarzu nie ze względu na piłkarskie występy, a z powodu… zarostu. Cała historia rozpoczęła się jeszcze podczas eliminacji Mistrzostw Europy 2016, gdy piłkarz zadeklarował, że zgoli brodę dopiero w przypadku awansu Walii na pierwszy wielki turniej od 58 lat. Po turnieju, na którym Walijczycy doszli aż do półfinału, piłkarz jednak zdecydował się nie usuwać zarostu.

Narodowa legenda z kontraktem sponsorskim

W marcu Joe Ledley podpisał umowę z Newport County, którego siedziba mieści się w Walii, aczkolwiek występuje w czwartej lidze angielskiej. Na decyzję o zatrudnieniu piłkarza większość kibiców zareagowała bardzo pozytywnie. Jeden z nich, Matthew Fletcher-Jones, nawet zdecydował się zostać sponsorem Ledleya, a właściwie… jego brody.

Jestem zachwycony, że klub podpisał kontrakt z narodową legendą w postaci Joe i to dla mnie wielki zaszczyt sponsorować najbardziej kultowy zarost w walijskiej piłce nożnej – przyznał w rozmowie dla klubowych mediów Matthew Fletcher-Jones.