Aktualności 3 marca 2021

Kluby Premier League zaangażowały się w Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

Trzeciego marca jest obchodzony Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Z tej okazji część angielskich klubów symbolicznie usunęła część atrybutów z logotypów.

Dzień ustalony przez ONZ

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody ustanowiono w 2013 roku podczas 68. Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jego celem jest uczczenie bogactwa dzikiej flory i fauny na świecie. Z tej okazji państwa poruszają temat świadomości na temat wartości przyrody i jej zagrożeń – kłusownictwie i nielegalnym handlu.

– Chcemy pokazać, jak wyglądałby świat bez natury, ponieważ w ciągu mniej niż 50 lat działalność człowieka spowodowała spadek populacji dzikich zwierząt średnio o 68 procent – a wraz z każdą częścią przyrody, którą giniemy, tracimy kolejną ważną związek ze zdrowiem ludzi i planet powiedziała w rozmowie dla “Sky Sports” Felicity Glennie Holmes, dyrektor ds. Komunikacji i marketingu w WWF International.

Kluby Premier League wzięły udział w obchodach

Obchody dnia ustalonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych postanowiły uczcić angielskie kluby, grające w Premier League i Championship. 3 marca część z nich usunęła na jeden dzień z logotypów elementy dzikiej przyrody. Udział w akcji wziął między innymi Wolverhampton Wanderers, usuwając wilka z logotypu.

– W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z WWF w Meksyku, aby zwiększyć świadomość na temat zagrożonego wyginięciem wilka meksykańskiego. W ramach kampanii współpracowaliśmy z lokalnymi szkołami, aby uczyć je o dramatycznym wpływie utraty szczytowego drapieżnika na cały ekosystem. Pod koniec lekcji wszyscy zrozumieli, że wilk, który często jest przedstawiany jako zły charakter w książkach i piosenkach dla dzieci, jest w rzeczywistości bohaterem, ożywiającym setki innych zwierząt przyznał w oficjalnym komunikacie dyrektor Wolverhampton, Russell Jones.

Również inne kluby aktywnie zaangażowały się w Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Poza “Wilkami”, między innymi Aston Villa usunęła z logotypu lwa, natomiast West Bromwich Albion drozda.