Aktualności 25 stycznia 2021

Wpadka Nike. Koncern zdradził tajemnicę sponsorowanego klubu

Inter Mediolan niedawno zapowiedział rebranding z okazji 113. rocznicy powstania klubu. Chociaż nowy herb miał być zaprezentowany dopiero w marcu, grafika wyciekła za pośrednictwem oficjalnego profilu Nike na Twitterze.

Zmiany w Interze

W 2021 roku w Interze Mediolan dojdzie do kilku zmian sponsorskich i wizerunkowych. O tej pierwszej mówi się od ponad roku, gdyż sponsorem głównym zespołu już nie będzie firma Pirelli. Producent opon widnieje na koszulkach “Nerazzurrich” od 1995 roku, co jest aktualnie rekordem Serie A.

Obecne warunki umowy, na mocy której klub otrzymuje 12 milionów euro nie odpowiadają jednak zarządowi. Więcej pieniędzy od sponsorów głównych otrzymują bowiem Sassuolo (18 mln euro od MAPEI), Juventus (17 mln euro od Jeepa), Milan (14 mln od Emirates) i Roma (14 mln od Qatar Airways).

Tajemnica wyszła na jaw

Kolejną ważną zmianą, do której dojdzie w Interze w ciągu roku ma być rebranding. Dotyczy to zarówno nazwy, jak i herbu klubu. Od 8 marca, czyli 113. urodzin Interu, pełna nazwa, czyli FC Internazionale Milano będzie krótsza – Inter Milano. Z kolei herb miał być oparty na literach “I” oraz “M”.

Do tej pory nowy znak Interu pozostawał tajemnicą. Nie dochował jej jednak Nike, który zapowiedział nowe stroje piłkarzy z Mediolanu, prezentując ich wygląd na Twitterze. Co prawda koncern już usunął post, aczkolwiek nowy herb Interu wciąż krąży w mediach społecznościowych.