Ze świata 12 stycznia 2021

Pierwsza transmisja meczu NFL na Nickelodeon. Same pochlebne recenzje

autor: Miłosz Marek
NFL nie przestaje poszukiwań nowych kibiców. Najchętniej oglądana liga sportowa w USA wyszła ze swoją ofertą do najmłodszych. Jeden z meczów fazy play-off pokazano na antenie kanału dla dzieci i młodzieży - Nickelodeon. Nie zabrakło specjalnej oprawy.

NFL wydłużyła pierwszą fazę rundy play-off. W tak zwanej Wildcard Round rozegrano 6 spotkań, a nie 4 jak dotychczas. To doskonała wiadomość dla telewizji, które niezwykle chętnie transmitują spotkania futbolowe.

Z szansy skorzystało nawet Nickelodeon, telewizja z programami i bajkami dla dzieci i młodzieży.

Zadbano o specjalną oprawę graficzną, elementy charakterystyczne dla stacji i tłumaczenie zasad najmłodszym. Oto jeden z przykładów. Główny bohater sitcomu “Młody Sheldon”, genialny chłopiec, tłumaczył zasady futbolu amerykańskiego, kiedy sędziowie rzucali flagi, czyli komunikowali faule.

Dziennikarze komplementują ligę za pomysł, a stację za realizację. Podkreślają, że najmłodsi zdecydowanie bardziej zaangażowali się w oglądanie spotkania, a i dorośli znaleźli coś dla siebie. Dodatkowa rozrywka była wskazana, bowiem… był to zdecydowanie najsłabszy mecz całego weekendu w NFL.

Podano już wyniki oglądalności. Mecz New Orlean Saints – Chicago Bears zgromadził największą publiczność z wszystkich sześciu potyczek. Na antenie Nickelodeon śledziło go 2 miliony widzów, natomiast w stacji CBS 28,5 miliona.