Ze świata 30 grudnia 2020

NFL króluje w USA. Nowe wyniki oglądalności za 2020 rok

autor: Miłosz Marek
Opublikowano wyniki oglądalności wydarzeń telewizyjnych w 2020 w Stanach Zjednoczonych. Na liście 100 najlepiej oglądanych programów króluje sport, a konkretnie liga NFL. Aż 69 pozycji na liście to mecze najlepszej ligi futbolu amerykańskiego.

Czas na podsumowania roku na różnych płaszczyznach. W Stanach Zjednoczonych przyszedł czas na zestawienie najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w ostatnich 12 miesiącach.

Na liście 100 widowisk z największą zgromadzoną publicznością przed telewizorami króluje sport, choć to duże uproszczenie. Króluje NFL, bo żaden mecz NBA, NHL czy MLB nie znalazł się w tym zestawieniu.

Na pierwszym miejscu oczywiście ostatnie Super Bowl, które według danych Anthony’ego Crupi’ego z portalu Sportico.com, autora artykułu, oglądało 99,9 mln telewidzów. NFL kroku dotrzymywały wydarzenia polityczne, takie jak debaty prezydenckie.

NFL może być stawiana jako wzór dla innych organizacji sportowych, która doskonale radzi sobie z kryzysem związanym z pandemią. Najnowsze dane publikowane przez ligę to potwierdzają. W sobotni, świąteczny dzień stacja NFL Network była najchętniej oglądanym programem telewizyjnym.