Ze świata 17 grudnia 2020

NFL w Nickelodeon. Kanał dla dzieci i młodzieży pokaże mecz fazy play-off

autor: Miłosz Marek
Ciekawa inicjatywa National Football League. Jeden z najważniejszych meczów sezonu, jedno ze starć w fazie play-off będzie transmitowany na żywo na antenie telewizji Nickelodeon, która na co dzień przeznaczona jest dla dzieci.

W NFL od trwającego sezonu doszło do jednej ważnej zmiany. W każdej konferencji do fazy play-off kwalifikuje się siedem zespołów, a nie jak wcześniej sześć. Co to oznacza? Dwa starcia więcej.

Decydująca rywalizacja o udział w Super Bowl rozpoczyna się od weekendu “dzikich kart”. Do tej pory wolny los miały dwie najlepsze drużyny z każdej konferencji. Teraz awans do kolejnej fazy ma wyłącznie zwycięzca sezonu zasadniczego.

Podczas weekendu zostanie rozegranych sześć meczów. Jeden z nich pokażą wspólnie telewizje CBS oraz Nickelodeon.

O ile pierwsza z nich transmituje NFL od wielu lat, tak druga z nich kompletnie nie pokazywała sportu. Tym bardziej w takim wydaniu, bowiem to kanał z bajkami i filmami dla dzieci i młodzieży.

W takiej właśnie specjalnej oprawie będzie pokazane starcie.

NFL bije na głowę oglądalnością wszystkie inne sporty w Stanach Zjednoczonych, jednak ten ruch pokazuje, że nie zamierza się zatrzymywać i chce przekonać do siebie kolejne pokolenia. Ciekawe, co z tego wyniknie.