Ze świata 17 listopada 2020

Słynni aktorzy właścicielami brytyjskiego klubu. Szykuje się ciekawy projekt

autor: Miłosz Marek
Ryan Reynolds i Rob McElhenney zostali właścicielami Wrexham FC. To brytyjski klub piłkarski z 5. poziomu rozgrywkowego. Dla mniej znanego zespołu to ogromna szansa na promocję i nowy rozdział w historii klubu.

Mały klub zyskał szansę na wielki rozgłos po tym, jak aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney zostali jego właścicielami. Wrexham FC to zespół grający na co dzień w angielskiej National League (5. liga), choć swoją siedzibę ma w Walii.

Nowi szefowie klubu mają ambitne plany, jednak nie należy spodziewać się po nich szastania pieniędzmi w stylu oligarchów. Zapowiedzieli jednak, że wesprą drużynę kwotą dwóch milionów funtów. Kluczowa dla Wrehxam może być jednak współpraca z Netflixem. Aktorzy planują nakręcenie dokumentu.

W ostatnich latach niewiele mówiło się o Wrexham FC, ale w przeszłości klub miał lepsze momenty. Grał nawet w europejskich pucharach, po raz ostatni w sezonie 1995/96. W historii starć znajdziemy między innymi potyczkę ze Stalą Rzeszów w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1975/76.

Z dwójki nowych działaczy bardziej znany jest Ryan Reynolds, który w ostatnich latach był głównym bohaterem kilku produkcji. Najbardziej charakterystyczną była rola tytułowej postaci w filmach Deadpool.