Ze świata 14 września 2020

Neymar związał się kontraktem z Pumą

autor: Miłosz Marek

Plotki okazały się prawdziwe. Po rozwiązaniu umowy z Nike, Neymar został jednym z najważniejszych ambasadorów marki Puma. 

Puma już oficjalnie potwierdziła, że to ona zastąpi Nike jako sponsora technicznego Neymara. – Jest jednym z najlepszych graczy na świecie i niezwykle wpływowym na światową piłkę nożną i kulturę młodzieżową. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać współpracy z nim zarówno na boisku, jak i poza nim – komentuje Bjorn Gulden

– Dorastałem, oglądając filmy z wielkimi legendami futbolu, takimi jak Pelé, Cruyff, Matthaus, Eusébio i Maradona. To byli królowie boiska, królowie mojego sportu. Każdy z nich grał w Puma i każdy z nich stworzył swoją magię – przyznał Neymar, przynosząc slogan “zawsze marzyłem o grze w klubie X” na nieco inny poziom.

Brazylijczyk był związany z Nike od 13. roku życia. Firma szybko zaoferowała kontrakt utalentowanemu piłkarzowi i zebrała owoce tej decyzji. Ten przez 15 lat reklamował producenta sprzętu i trudno było wyobrazić sobie go w strojach innej marki. Aż do teraz.

źródło: informacja prasowa