Ze świata 31 sierpnia 2020

Puma zaprezentowała stroje 6 reprezentacji na Euro 2021

autor: Miłosz Marek

Pierwsza przerwa reprezentacyjna w sezonie 2020/21 to doskonały moment na prezentacje nowych strojów reprezentacji. Puma pokazała trykoty sześciu kadr, które zakwalifikowały się na mistrzostwa Europy.

Faworytami Włosi

Najpopularniejszą drużyną, którą Puma ubierze podczas najbliższego Euro będą Włochy. To właśnie koszulka Azzurrich spodobała się najbardziej spośród zaprezentowanych.

Niebieska koszulka z kołnierzykiem posiada delikatny deseń na całej powierzchni. Mają one reinterpretować luksusowe, renesansowe wzory z przeszłości w nowoczesną geometryczną grafikę.

Kołnierzyk i zwieńczenia rękawów są granatowe. Logo producenta dobrze wpasowuje się w złotym odcieniu. Z pewnością trykot znajdzie spore uznanie pośród kolekcjonerów i kibiców na całym świecie.

Ciekawie prezentują się także koszulki Islandii. W tym przypadku użyto nowej identyfikacji wizerunkowej przygotowanej dla piłkarskiej federacji z tego kraju. Piłkarscy hipsterzy byli zachwyceni występem kadry w 2016 roku, teraz z pewnością wielu chętnie skorzystałoby z możliwości tak prezentującego się trykotu.

Zadbali o szczegóły

Puma nie starała się przesadnie kombinować. W swoich projektach postawiła na prostotę, ale tylko pozornie. Po przyjrzeniu widać elementy, które pozwalają im odróżniać się od pozostałych, a jednocześnie pozwalają być wyjątkowe dla nacji. Tak jak w przypadku Serbów, których tekstowy wzór na koszulce nawiązuje do narodowego hasła “tylko jedność uratuje Serbów”.

Czesi otrzymali geometryczny wzór, który ma nawiązywać do lipy, słowiańskiego symbolu wolności.

Z kolei Austriacy posiadają grafikę inspirowaną tradycyjnymi strojami alpejskimi.

O projekcie dla Szwajcarów twórcy piszą w następujący sposób: “wykorzystuje język wizualny i zasady kultowej szkoły projektowania Swiss Style, używając odważnej, prostej grafiki będącej synonimem ruchu, aby stworzyć abstrakcyjną grafikę na koszulce”.