Ze świata 6 sierpnia 2020

AS Roma sprzedana za 591 mln euro

AS Roma w oficjalnym komunikacie poinformowała, że osiągnięto porozumienie pomiędzy większościowym udziałowcem klubu AS Roma SPV LLC, a Friedkin Group w sprawie sprzedaży klubu.

Dan Friedkin został nowym właścicielem Romy, na podstawie wiążącej umowy zakupu udziałów podpisanej w środę wieczorem. Wartość transakcji zamknie się w kwocie 591 mln euro, a znaczna część tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia i dokapitalizowanie klubu. Nowy właściciel kupił wszystkie akcje AS Roma SPV, a więc 86,6% akcji klubu. Zakończenie transakcji zobowiązuje również Friedkin Group do złożenia publicznej oferty na kupno akcji klubu stanowiących pozostałe 13,4%.Zgodnie z ustaleniami transakcja powinna zostać zamknięta do końca sierpnia 2020 r. Obydwie strony, w przypadku zaistnienia określonych warunków, mogą również  rozwiązać umowę, jeśli operacja nie zamknie się przed końcem miesiąca.

Jim Pallotta, Prezydent AS Roma, powiedział: „Z przyjemnością potwierdzam, że osiągnęliśmy porozumienie z Friedkin Group w sprawie sprzedaży AS Roma. W ciągu najbliższych dni będziemy wspólnie pracować nad finalizacją procesu formalno-prawnego, w wyniku którego klub zmieni właściciela. W ciągu ostatniego miesiąca Dan i Ryan Friedkin wykazali całkowite zaangażowanie i poświęcenie w celu sfinalizowania tej umowy. Jestem pewien, że będą wspaniałymi przyszłymi właścicielami AS Roma ”.

Wszyscy w The Friedkin Group jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podjęliśmy kroki, aby stać się częścią tego kultowego miasta i klubu. Z niecierpliwością czekamy na jak najszybsze sfinalizowanie zakupu i dołączenie do rodziny AS Roma – powiedział z kolei Dan Friedkin, prezes i dyrektor generalny The Friedkin Group.

Źródło i fot. asroma.com