Ze świata 2 sierpnia 2020

Marzenia o potędze muszą poczekać. Arabscy szejkowie zrezygnowali z zakupu Newcastle

Umowa dotycząca przejęcia Newcastle United przez Mohammada bin Salmana za 300 mln funtów była już „praktycznie podpisana”, jednak proces przejęcia przeciągał się tak długo, że ostatecznie do zakupu nie dojdzie.

Saudyjski następca tronu nie stworzy kolejnej zasilanej milionami potęgi w Premier League. W ostatniej chwili szejkowie wycofali się z zakupu Newcastle United. Konsorcjum wydało oficjalne oświadczenie, w którym „z głębokim żalem” wycofuje się z przejęcia klubu, na co wpłynął  przedłużający się proces weryfikacji.

Brytyjskie organy państwowe oraz prawnicy Premier League chcieli bardzo dokładnie prześwietlić wszelkie powiązania funduszu z rządem Arabii Saudyjskiej, podejrzewanym m.in. o łamanie praw człowieka czy pośrednictwo w nielegalnych transmisjach wydarzeń sportowych. W efekcie umowa handlowa pomiędzy Grupą Inwestycyjną a właścicielem klubu Michael’em Ashley’em wygasła, a inwestor nie jest już zainteresowany powrotem do negocjacji.

Wycofanie się arabskiego konsorcjum sprawia, że faworytem do przejęcia Newcastle jest amerykański przedsiębiorca – Henry Mauriss, zarządzający platformą medialną Clear TV.

Źródło: tribuna.com