Ze świata 11 lipca 2020

Zakaz promowania firm bukmacherskich w La Liga

Od sezonu 2020/21 firmy bukmacherskie nie będą mogły pojawiać się już na koszulkach piłkarskich klubów La Liga. Wpłynie to na osiem hiszpańskich klubów.

Ze szczegółów przedstawionych w raporcie w dziennika El Pais wynika, że hiszpański minister Alberto Garzón znacznie zaostrzył przepisy dotyczące promowania zakładów bukmacherskich. Zaproponowany projekt ustawy zezwala na „czterogodzinny czas reklamowy (między 1-5 rano)” dla licencjonowanych firm hazardowych. Poza tymi godzinami nie mogą się już one w żaden  sposób promować.

8 klubów ma poważny problem

Walencja, Sevilla, Granada, Mallorca, Alavés, Leganés, Osasuna i Levante to osiem klubów w La Liga, dla których głównym sponsorem na koszulkach jest firma bukmacherska. Oznacza to trudne czasy, dla tych klubów i konieczność poszukania innego źródła finansowania.

Nie tylko stroje piłkarskie

Nowe rozporządzenie oznacza, że nazw firm bukmacherskich nie zobaczymy nie tylko na strojach piłkarskich, ale również będą miały zakaz sponsorowania nazw stadionów czy innych produktów związanych z działaniami klubów.

Fot. PAP/EPA/JOSE MANUEL VIDAL