Ze świata 10 lipca 2020

Patrick Mahomes z kontraktem wartym 503 miliony dolarów!

Gwiazdor zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL i drużyny Kansas City Chiefs został właśnie najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Zawodnik otrzyma ponad pół miliarda dolarów za 10 lat gry.

24-letni Patrick Mahomes ma 191 cm wzrostu i pochodzi z Teksasu. W 2017 roku przystąpił do draftu NFL, w którym został wybrany przez Kansas City Chiefs jako dziesiąty w pierwszej rundzie losowania. W drużynie “Szefów” występuje na pozycji rozgrywającego. W lutym bieżącego roku razem z zespołem z Kansas wygrał Super Bowl pokonując San Francisco 49ers (31:20). Zdobył również nagrodę MVP finału.

Kansas City Chiefs rozbijają bank!

To najwyższa umowa w historii sportu. Dotychczasowym rekordzistą był baseballista, Mike Trout. W marcu 2019 roku podpisał on dwunastoletnią umową z Los Angeles Angels, a kontrakt opiewał na 426,5 miliona dolarów. Oznacza to, że dotychczasowy rekord został poprawiony o ponad 70 milionów!

Oby bez kontuzji

Kontrakt Mahomes’a gwarantuje mu pewną podstawę w wysokości 477 milionów dolarów za dziesięć lat gry. Pozostała część kontraktu zostanie wypłacona zależnie od osiąganych wyników. Włodarzom klubu pozostaje mieć nadzieję, że żadna poważna kontuzja nie wyeliminuje z gry ich “gwiazdy”.

Fot. AP Photo/Charlie Riedel