Ze świata 29 czerwca 2020

Amazon kupuje prawa do nazwy nowej hali

Amazon, gigant rynku ecommerce i wideo, zawarł umowę z Oak View Group dotyczącą prawa do nazewnictwa powstającej hali NHL Seattle.

Co jednak ważne, w nazwie obiektu nie pojawi się człon „Amazon”. Będzie to Climate Pledge Arena. Dlaczego? To działania w ramach planów przedsiębiorstwa na ochronę środowiska, na które Amazon planuje wydać 2 mld dolarów.

Umowa zawarta między Oak View Group, Amazon i NHL Seattle podkreśli fakt, iż obiekt będzie całkowicie zasilany energią odnawialną. Warunki finansowe nie zostały ujawnione publicznie, ale źródła branżowe sugerują, że jest to kwota od 300 do 400 mln amerykańskiej waluty.

– Nie chodzi tylko o jedną arenę. To platforma – powiedział Tim Leiweke, dyrektor wykonawczy Oak View Group i lider działań na rzecz rozwoju obiektu.

Hala, której budowa pochłonie 900 mln dolarów ma zostać otwarta latem przyszłego roku. Będzie zlokalizowana na terenie dawnej KeyArena i będzie domem dla nowej franczyzy National Hockey League, która do ligi dołączyć w sezonie 2021/22. Będzie też tam występował zespół Seattle Storm z Women’s National Basketball Association.