Ze świata 25 czerwca 2020

ROKiT zmieni zespół w F1?

Informowaliśmy, że Williams F1 ma spore problemy finansowe. Wynikają one choćby z zakończenia współpracy ze sponsorem tytularnym. ROKiT nadal ma zalegać z płatnościami.

Ale… okazuje się, że ROKiT może podpisać kontrakt z Mercedes-AMG Petronas Formula One Team. Nie można się dziwić, że w Williamsie są zdenerwowani.

Na pewno nie pomaga im fakt, że to kolejny sponsor, który zmienił barwy. PKN Orlen przeniósł się do Alfa Romeo Racing, a McLarena zasilił Unilever.

Ponoć ROKiT był zdziwiony decyzją Williamsa, który zdecydował się na wypowiedzenie umowy i z miejsca zaczął szukać nowego miejsca w F1. To znalazł w Mercedesie, z którym prowadzi negocjacje.

Jak informuje RaceFans.net, Williams jest zirytowany, gdyż niemiecki zespół jest partnerem Brytyjczyków od 2014 roku. Williams korzysta m.in. z silników Mercedesa, ale i rozwija kierowców – George Russell to zawodnik pochodzący z programu juniorskiego Mercedesa. Dlatego Williams zapowiedział złożenie pozwu względem ROKiT. Czy to zablokuje kontrakt? Czas pokaże.