Ze świata 26 maja 2020

NBA dokończy sezon skoszarowana?

Po tygodniach spekulacji National Basketball Association potwierdziła, że oficjalnie prowadzi rozmowy z Walt Disney Company na temat wznowienia sezonu w ESPN Wide World of Sports Complex.

Rozpoznanie możliwości prowadzone jest wspólnie z National Association Association Players Association, czyli związkiem zawodowym koszykarzy NBA. Docelowo w Orlando na Florydzie zespoły byłyby skoszarowane i tam też rozgrywałyby spotkania.

– Naszym priorytetem pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób. Współpracujemy z ekspertami zdrowia publicznego i urzędnikami rządowymi nad kompleksowym zestawem wytycznych, które zapewnią stosowanie odpowiednich protokołów medycznych i zabezpieczeń – powiedział Mike Bass, rzecznik prasowy NBA.

Major League Soccer również chce wznowić sezon w tym samym kompleksie tego lata. Ale ESPN Wide World of Sports Complex zapewnia mnóstwo miejsca dla obu rozgrywek, więc nie powinno być to problemem. Trzeba też pamiętać, że ESPN, partner tytularny obiektu, posiada prawa medialne do NBA i MLS.

Gubernator Florydy, Ron DeSantis, ogłosił, że stan jest otwarty dla wszystkich profesjonalnych drużyn sportowych w Stanach Zjednoczonych, które chcą wznowić działania w obliczu globalnej pandemii.

Na tym etapie nie jest jasne, w jaki sposób NBA wznowi sezon. Czy będzie dalej prowadzony sezon regularny, czy może odbędzie się jakaś forma turnieju play-off?

Według „New York Times”, franczyzy zostały poinformowane, że prawdopodobnie będą mogły mieć na miejscu około 35 członków zespołu..

Warto też przypomnieć, że planuje się, iż początek sezonu 2020/21 będzie przesunięty na początek grudnia.