Ze świata 25 maja 2020

Kolejny francuski klub piłkarski blisko zmiany właścicielskiej

Ostatnio informowaliśmy o przejęciu FC Sochaux, nie jest pewna przyszłość AS Nancy-Lorraine, a teraz przyszedł czas na Toulouse FC.

Klub, który spadł po przedwcześnie zakończonym 2019/20 do Ligue 2 rozpoczął rozmowy z RedBird Capital Partners. W wyniku transakcji amerykański fundusz inwestycyjny miałby nabyć 85% udziałów. Pozostałe pozostaną w rękach Olivera Sadrana, który przejął klub w 2001 roku.

– Jestem przekonany, że RedBird Capital Partners posiada niezbędne umiejętności i zasoby, aby umożliwić Toulouse FC powrót do elity francuskiej piłki nożnej. Jednocześnie poszanuje nasze wartości i zaangażowanie w lokalny ekosystem gospodarczy – powiedział Sadran.

– Zależy mi na zachowaniu mniejszościowego pakietu, ponieważ urodziłem się w Tuluzie i czuję się odpowiedzialny za klub, który zawsze może liczyć na moją pasję i wsparcie – dodał.

RedBird jest inwestorem w On Location Experiences, spółce kategorii premium hospitality, której współwłaścicielem jest National Football League. Ma też udziały w YES Network posiadającej lokalne prawa medialne do meczów New York Yankees (MLB) i Brooklyn Nets (NBA).

RedBird niedawno połączyło siły ze związkami zawodowymi sportowców grających w NFL oraz Major League Baseball. W ten sposób powstała firma marketingowa OneTeam Partners, która pomaga zawodnikom w maksymalizacji ich wartości wizerunku.