Ze świata 10 maja 2020

Sterling nie będzie już twarzą Nike?

Raheem Sterling to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na świecie. Wynagrodzenia Anglika z kontraktów wizerunkowych rosną z roku na rok.

Od dłuższego czasu mówiło się, że może zostać pierwszym piłkarzem z indywidualną umową z marką Jordan należącą do Nike. Zresztą z tą ostatnią związany jest od dłuższego czasu. Jednak to porozumienie wygasa z końcem czerwca. Co będzie dalej?

Według Sky Sports do gry weszła Puma, która… jest też sponsorem technicznym Manchesteru City FC, czyli klubu, w którym gra Sterling. W grze jest ponoć 100 mln funtów. Podobną kwotę oferuje też Nike.

Od dłuższego czasu 25-latka na współpracę namawiają też adidas, Under Armour oraz New Balance. Wydaje się, że to jednak Puma jest liderem wyścigu po podpis.

Jeżeli dojdzie do parafowania umowy to Sterling nie tylko będzie najlepiej opłacanym piłkarzem Pumy, ale i twarzą globalnej strategii marketingowej.

W Manchesterze City kontrakty indywidualne z niemieckim producentem sprzętu i odzieży sportowej mają już Pep Guardiola, Sergio Aguero, David Silva oraz Ołeksandr Zinczenko.