Rosja gra na Cyprze
Rosyjskie rozgrywki piłkarskie na Cyprze? To możliwe! Zarządca rozgrywek zaplecza Premier Ligi z tego kraju organizuje na terenie wyspy towarzyski turniej.
"Puchar FNL" odbywa się w dniach 10-20 lutego, a występują w nim kluby, które w rosyjskiej Pierwszej Dywizji (druga klasa rozgrywkowa) są na pierwszych ośmiu miejscach po pierwszej rundzie rozgrywek.
Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach po cztery zespoły każda. Drużyny, które wygrają swoje grupy zmierzą się ze sobą w finale.
– Wszystkie kluby zgodziły się na taki wyjazd już dawno. W Rosji pogoda jest teraz nieciekawa, dlatego zdecydowaliśmy się na Cypr – mówi Igor Efremov, operator rozgrywek.
Wszystkie spotkania są transmitowane na żywo za pośednictwem strony internetowej Onedivision.ru, a finał pokaże stacja telewizyjna Russia 2.
Łączna pula nagród w tych zawodach zamyka się w kwocie 50 tysięcy euro – 20 tysięcy dla zwycięzcy oraz 15 tysięcy dla drużyn 2-4. Pozostali zainkasują 10 lub 5 tysięcy euro.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Francuska liga przyciąga coraz większą widownię. Rekordowe wyniki Ligue 1 za granicą
Ligue de Football Professionnel (LFP) poinformowała o wyraźnym wzroście międzynarodowej oglądalności Ligue 1 McDonald's w sezonie 2025/26. Według opublikowanych danych liczba widzów śledzących francuską ekstraklasę poza granicami kraju wzrosła o 28 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. To najlepszy wynik od 2022 roku i jeden z najmocniejszych sygnałów potwierdzających rosnącą…