Ze świata 11 kwietnia 2020

IMMAF rozpoczyna współpracę z Peace and Sport

International Mixed Martial Arts Federation ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją Peace and Sport.

Peace and Sport (L’Organisation pour la Paix par le Spor) jest międzynarodową, niezależną organizacją promującą siłę sportu. Została założona w roku 2007 w Monako przez medalistę olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym i mistrza świata Joëla Bouzou. Organizacji patronuje książę Albert II z Monako. W swoich działaniach Peace and Sport stara się łączyć organizacje międzynarodowe ze środowiskami sportowymi.

Prezes i założyciel Peace and Sport, Joël Bouzou, ogłaszając rozpoczęcie współpracy z IMMAF powiedział: – Sport, a w szczególności sporty walki, wymaga poszanowania zasad i rywali. Wymaga determinacji i zdolności adaptacyjnych. Od 12 lat angażujemy się w walkę o pokój i cieszymy się z naszego partnerstwa z IMMAF. Mieszane sztuki walki w połączeniu z programami edukacyjnymi i pracą z młodzieżą mogą pomóc w budowaniu pewności siebie, odporności i pokojowego współistnienia.

Prezes IMMAF, Kerrith Brown podsumował rozpoczęcie współpracy następującymi słowami: – W IMMAF wierzymy w siłę sportu, która nie tylko łączy ludzi, ale też zmienia ich życie. Walka jest wpisana w nasze DNA, a sporty walki są wyjątkowe, ponieważ tworzą drogę i pokazują kierunek do tego, aby kierować ludzkimi instynktami. W ten sposób mogą pomagać młodym ludziom żyjącym w społecznościach ogarniętych wojną lub borykających się z dużą przestępczością. MMA stało się uniwersalnym językiem rozumianym przez młodych ludzi na całym świecie. Pokazało też, że jest zdolne do przekraczania granic i tworzenia wspólnej płaszczyzny porozumienia pomiędzy ludźmi. Opanowanie MMA wymaga samorozwoju, samodyscypliny, honoru i szacunku. W procesie szkolenia się można posiąść umiejętności skutecznego negocjowania i pokojowego podejścia do rozwiązywania problemów.