Ze świata 7 kwietnia 2020

Kolejne gale UFC na wyspie i innej nieznanej lokalizacji

Organizacja Ultimate Fighting Championship cały czas pracuje nad galę UFC 249, która ma odbyć się 18 kwietnia.


Szef amerykańskiej marki nie zdradził miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie i nawet zawodnicy nie będą wiedzieć, dokąd jadą. – Zbierzemy zawodników w jednym miejscu i dowieziemy ich tam, gdzie ma odbyć się gala – powiedział Dana White w rozmowie dla ESPN. – Oni nie będą wiedzieć dokąd jadą. Pracujemy teraz nad tym.

Co ciekawe szef UFC jest gotów na to, aby ruszyć ponownie z kolejnymi galami i organizować je zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Aby to zrobić, zabezpieczył dla UFC wyspę. – Miejsce, w którym odbędzie się gala 18 kwietnia mam przygotowane i zabezpieczone na dwa miesiące. Będziemy więc kontynuować nasze gale. Mam też przygotowaną wyspę, na której powstaje teraz infrastruktura. Na tej wyspie będziemy organizować nasze międzynarodowe walki. Gdy zrobimy galę 18 kwietnia w USA, zaczniemy się rozkręcać. UFC wróci do działania zarówno w Stanach, jak i międzynarodowo.

Organizacja pracuje teraz też nad logistyką związaną z takim funkcjonowaniem marki. – Wrócimy do naszego ustalonego kalendarza. Zrobimy trzy anulowane gale i wrócimy do normalnego rytmu zaczynając od 18 kwietnia. Na razie będziemy układać nowe karty walk. Na pewno będziemy potrzebowali samolotów. Szczególnie organizując gale na wyspie.