Ze świata 17 marca 2020

Trzy gale UFC przełożone

W ostatnich dniach organizacja UFC robiła wszystko, aby jej kolejne gale mogły się odbywać zgodnie z planem.


Ostatecznie szefostwo podjęło decyzję o przeniesieniu trzech najbliższych wydarzeń.

Trzy najbliższe gale, które na razie zostały przełożone to: UFC Fight Night: Woodley vs. Edwards (pierwotna data wydarzenia 21 marca), UFC on ESPN: Ngannou vs. Rozenstruik (28 marca) i UFC Fight Night: Overeem vs. Harris (11 kwietnia).

O tym poważnym kroku poinformował pracowników UFC Dana White, prezes organizacji, który napisał do nich:

"Moja drużyno,

Za nami szalone tygodnie.

Robiliśmy wszystko, co tylko możliwe, aby nasze gale odbywały się zgodnie z planem ponieważ zawodnicy chcą walczyć, pracownicy pracować, a fani oglądać nasz sport.

Wiele osób dziękowało w ostatnich dniach za to, że nie odwołaliśmy gali w Brazylii. Gdy dziwne rzeczy dzieją się na świecie lub gdy dochodzi do tragedii takich jak październikowa strzelanina, ludzie chcą, aby wszystko wróciło do normy, a nie ma nic bardziej normalnego jak oglądanie sportowych zmagań.

Zrobiliśmy wszystko co tylko możliwe, żeby przenieść nasze trzy gale z Londynu, Columbus i Portland. Każdego dnia pojawiają się jednak nowe restrykcje dotyczące podróżowania i imprez masowych. Nie mieliśmy więc możliwości zorganizowania wszystkiego zgodnie z planem. Nie możemy nawet przygotować gali w Las Vegas, ponieważ wydarzenia sportowe zostały zakazane w Nevadzie, przynajmniej do 25 marca.

Jestem w tym biznesie od 20 lat i to jest właśnie to, czym się zajmujemy. Sprawiamy, że nasze gale są organizowane, bez względu na okoliczności. Jeśli zawodnicy nie robią wagi, mają kontuzje, albo gdy jakiś stan ma obiekcje, szukamy drogi wyjścia. Teraz jednak cały świat ma kłopoty, a nie ma niczego ważniejszego jak zdrowie i bezpieczeństwo was i waszych bliskich.

Dlatego też zdecydowaliśmy o zamknięciu wszystkich biur UFC i również kwatery głównej, aż do 31 marca. Prosimy, abyście pracowali z domu. Performance Institute również nie będzie działać. Najbliższe trzy gale zostaną przełożone. Gala UFC 249 ma odbyć się zgodnie z planem, ale jej lokalizacja może ulec zmianie. Będziemy was informować.

Powtarzam wam od zawsze, że jesteście najlepsi. Czuję się gównianie, ale przejdziemy przez to i potem będziemy twardsi, silniejsi i jeszcze lepsi niż wcześniej.

Teraz najważniejsze jest, aby zadbać o nas samych i nasze rodziny.

Chcę też, abyście wiedzieli, że możecie liczyć na wsparcie UFC. Jeśli wy lub ktoś z waszych bliskich będzie miał objawy koronawirusa i będziecie mieli problem z dostaniem się do lekarza, dawajcie nam znać.

Dziękuję,
Dana"