Ze świata 16 marca 2020

UFC nie chce odwoływać gal

Organizacja Ultimate Fighting Championship postanowiła dalej działać i organizować kolejne zaplanowane wydarzenia.


Światowe problemy z koronawirusem wpływają jednak znacząco na to, gdzie i w jaki sposób mają być przygotowywane wydarzenia amerykańskiej marki. W ten weekend UFC zorganizowało galę w Brazylii bez udziału publiczności.

Dana White, szef UFC powiedział w niedawnej rozmowie dla ESPN, że jest po konsultacjach z prezydentem USA, Donaldem Trumpem. – Rozmawiałem o tym z prezydentem i wiceprezydentem USA. Obaj podchodząc do tego bardzo poważnie i powiedzieli mi, żebym był ostrożny, rozważny i żebym nie panikował. Wszyscy panikują. My jednak zamiast panikować pracujemy z lekarzami, urzędnikami i rządem, aby sprawić, że ten sport dalej będzie bezpieczny i będziemy mogli organizować nasze gale – stwierdził.

Organizacja UFC reaguje na bieżąco na kolejne zmiany i obostrzenia związane z koronawirusem. Gala UFC Fight Night: Woodley vs. Edwards, która miała odbyć się 21 marca w Londynie zostanie przeniesiona. Na razie jednak nie wiadomo, gdzie ostatecznie odbędzie się to wydarzenie.

Gale zaplanowane na 28 marca i 11 kwietnia zostaną zorganizowane w hali UFC, która jest przeznaczona na małe wydarzenia typu Dana White Contender Series.

UFC 249: Khabib vs. Ferguson też zostanie przeniesione, ale jeszcze nie wiadomo w jakie miejsce. Wydarzenie jest planowane na 18 kwietnia i początkowo miało odbyć się w Nowym Jorku, ale szef UFC w rozmowie dla ESPN zapowiedział, że jest już poszukiwana nowa lokalizacja.

– Do tej gali dojdzie. Odbędzie się. Fani nie mogą się jej doczekać. Nie martwcie się. Khabib vs. Tony odbędzie się.
Ta walka nie odbędzie się ani na Brooklynie ani w Las Vegas. Na razie nie zapadła decyzja dotycząca miejsca.

Plany dotyczące kolejnych wydarzeń UFC nie zostały jeszcze oficjalnie zmienione.