Ze świata 20 stycznia 2020

Beckham rozmawia z Katarczykami

David Beckham, współwłaściciel Interu Miami, prowadzi negocjacje z Katarczykami, którzy mieliby zostać sponsorem jego klubu.


Przypomnijmy, że w 2020 roku Inter zadebiutuje w Major League Soccer. Jak informuje „The Athletic”, rozmowy są na zaawansowanym etapie, a możliwy kontrakt objąłby sponsoring główny oraz prawa do nazwy nowego stadionu – Freedom Park – który zostanie otwarty w 2022 roku.

Na ten moment Inter Miami jest jedyną franczyzą w MLS, która nie ma sponsora głównego. Jedną z istotniejszych transakcji handlowych było ogłoszenie kooperacji z marką piwa Heineken.

Nie ujawniono jaka była rola w nawiązaniu negocjacji Beckhama, ale można się spodziewać, że niemała. Wszakże 44-latek ma powiązania z państwem z Zatoki Perskiej, które zostały po jego grze dla Paris Saint-Germain, gdzie zakończył karierę w 2013 roku.

Co ciekawe, pierwsze zainteresowanie Katarczyków miało się pojawić jeszcze w 2016 roku, czyli gdy Anglik zainicjował tworzenie klubu. Chcieli oni nabyć pakiet udziałów, ale mieli się temu sprzeciwić niektórzy właściciele przedstawicieli MLS.