9 ofert na klubowy mundial
FIFA poinformowała, że otrzymała dziewięć ofert na prawa handlowe do rozszerzonych do 24 zespołów Klubowych Mistrzostw Świata.

Nowy format zadebiutuje w 2021 roku w Chinach, a Gianni Infantino, prezydent FIFA, przyznał, że zainteresowanie jest większe niż oczekiwano. – To pokazuje, że istnieje duże zainteresowanie komercyjne – dodał.
Zarazem nie padła nazwa żadnej z firm, które złożyły swoje oferty.
Ostatnia edycja w dotychczasowej, siedmiodrużynowej opcji, odbędzie się w 2020 roku. Gospodarzem będzie ponownie Katar.
Przypomnijmy, że docelowo nowe Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA zastąpią w kalendarzu piłkarskim Puchar Konfederacji FIFA.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.