Ze świata 14 grudnia 2019

Wielki krok Amazon w Niemczech

Amazon, internetowy gigant, nabył pakiet wyłącznych praw telewizyjnych do Ligi Mistrzów UEFA w Niemczech na cykl 2021/22 - 2023/24.


Warto dodać, że w obecnym cyklu, który obowiązuje do końca sezonu 2020/21, prawa są w Niemczech własnością Sky Deutschland i serwisu streamingowego DAZN, który od tych pierwszych nabył sublicencję.

DAZN w nowym rozdaniu pozostanie, ale dla Sky to cios, gdyż od 20 lat ta platforma zawsze pokazywała Ligę Mistrzów. Amazon nabył pakiet A1, a to oznacza, że za pośrednictwem platformy Prime kibice obejrzą najciekawszy wtorkowy mecz.

W ostatnich 18 miesiącach Amazon aktywnie poszukuje praw do sportu na żywo w Niemczech. Do tej pory koncentrował się na tenisie walcząc ze Sky o prawa do Wimbledonu czy ATP Tour. Nowy kontrakt na prawa do Ligi Mistrzów stanowi pierwsze nabycie praw do transmisji premium dla najpopularniejszego sportu w tym kraju.

Można zakładać, że Amazon w ten sposób przygotowuje się do walki o prawa do 1.Bundesligi. Z całą pewnością w grze będą Sky i DAZN, ale i Deutsche Telekom.