Ze świata 14 grudnia 2019

FC Barcelona i 10 banków

FC Barcelona nie stroni od regionalnych partnerów. Klub występujący w LaLiga Santander ma już kolejną taką firmę w portfolio.


Tym razem umowę podpisano z Banco BMG. Brazylijskie przedsiębiorstwo będzie wspierać FC Barcelonę przez najbliższe trzy lata.

Partnerstwo dotyczy wyłącznie rynku brazylijskiego i będzie nim zarządzać bezpośrednio biuro klubu z Nowego Jorku. To ono nadzoruje region Ameryk.

Ten kontrakt wzamcia pozycję FC Barcelony na jednym ze strategicznych rynków. Kibice w Brazylii, którzy są lub będą klientami Banco BMG mogą liczyć na wiele treści i konkursów związanych z klubem.

Warto zauważyć, że FC Barcelona priorytetowo traktuje umowy regionalne w sektorze bankowym, telekomunikacyjnym i bukmacherskim. Kontrakt z Banco BMG sprawia, iż w tym sektorze Katalończycy współpracują już z 9 firmami. Każda z nich opiewa na kwoty od 1 mln do 1,5 mln dolarów.

Są to także: SPD Bank (Chiny), Scotiabank (Ameryka Łacińska i Karaiby), Rakbank (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Bank Mega (Indonezja), Samba Bank (Arabia Saudyjska), Maybank (Malezja i Singapur), SHB (Wietnam, Laos i Kambodża) and Emirates NBD (Egipt).

Dodatkowo CaixaBank jest partnerem premium FC Barcelony i ma prawa do globalnych aktywacji.