Ze świata 25 listopada 2019

Federer z nową umową i inwestycją

Roger Federer związał się z firmą ON. W ramach kooperacji szwajcarski tenisista zamierza nie tylko promować markę, ale i w nią inwestować.


Światowej sławy sportowiec będzie uczestniczył w opracowywaniu nowych produktów, ale i będzie wspierał działania marketingowe i doświadczenia dla kibiców.

ON z siedzibą w Zurychu od lat szturmuje rynek obuwia sportowego. Firma współpracuje między innymi z olimpijczykami i wieloma innymi sportowcami ze Szwajcarii i nie tylko. Ich produkty skierowane są głównie do biegaczy.

– Przez pewien czas byłem fanem ON i ich produktów, ale po rozmowie z założycielami zdałem sobie sprawę, że mamy o wiele więcej wspólnego niż nasze szwajcarskie korzenie – ocenił Federer.

Olivier Bernhard, współzałożyciel firmy, dodał, że ta relacja rozwinęła się bardzo naturalnie: – Zauważyliśmy, że Roger nosił nasze buty i wyciągnęliśmy do niego rękę. Wtedy odkryliśmy, że jest naszym fanem od lat, a my jesteśmy jego wieloletnimi kibicami. Szwajcaria to małem miejsce i wszystko zaczęło się od pewnego wieczoru i wspólnego obiadu.