Ze świata 16 września 2019

Klub Frankowskiego w nowych rękach

Andrew Hauptman, wieloletni prezes i właściciel Chicago Fire występującego w Major League Soccer ogłosił sprzedaż swojego pakietu kontrolnego franczyzy.


Nabywcą został amerykański miliarder Joseph Mansueto, który zdobył fortunę jako założyciel i większościowy właściciel chicagowskiej firmy zajmującej się usługami finansowymi Morningstar. Przejmie on kontrolę nad klubem, w którym gra Przemysław Frankowski ze skutkiem natychmiastowym, a także obejmie stanowisko prezesa.

Mansueto posiadał już 49 procent udziałów w Chicago Fire po zakupie mniejszościowego pakietu od Hauptmana w lipcu ubiegłego roku.

Warunki umowy nie zostały oficjalnie ujawnione, ale „Forbes” informuje, że Mansueto zapłaciło 204 miliony dolarów za przejęcie pozostałych 51 procent.

Nowy właściciel powiedział: -Dołączyłem do Andrew jako partner, ponieważ opracował wspaniałą platformę do dalszego rozwoju piłki nożnej w Chicago i poza nim. On i cała organizacja pracowali niestrudzenie, aby radykalnie zwiększyć zasięg Chicago Fire , MLS i całej piłki nożnej oraz pozostawili wspaniałe dziedzictwo dla naszego miasta.

Koniec 12-letniej kadencji Hauptmana zbiega się również z zatwierdzeniem przez Chicago Park District umowy o przeniesieniu domowych meczów Fire na Soldier Field, stadion domowy franczyzy National Football League (NFL) Chicago Bears. Przedstawiciel MLS ostatnio grał na SeatGeek Stadium, ale porozumiał się z Bridgeview co do przeprowadzki do swojego starego domu. Klub ma podpisać trzyletnią umowę dzierżawy Soldier Field z możliwością przedłużenia o kolejne osiem lat.