Ze świata 22 czerwca 2019

White dostrzega potencjał boksu

Dana White zarządzający organizacją mieszanych sztuk walki UFC zamierza rozruszać boks.


Jednak o jego zaangażowaniu w ten sport, głównie przez powstanie Zuffa Boxing, mówi się od około dwóch lat. Kilka dni temu pojawiły się z kolei plotki o chęci przejęcia przez UFC bokserskiej organizacji PBC. Ostatecznie przełożono je na jesień.

– Jeżeli popatrzycie na lata osiemdziesiąte, dziewięćdziesiąte i dwutysięczne to w boksie było tylko kilku gości, którzy zarobili prawdziwą kasę. Był Floyd, De La Hoya oraz Pacquiao. W tej dyscyplinie jest wielu zawodników, którzy nigdy nie widzieli pieniędzy na oczy, nie mieli głośnych walk. Myślę, że da się wycisnąć więcej z tego sportu – powiedział White w rozmowie z „MMAFighting”.

– Zobacz, co UFC zbudowało przez 20 lat, zobacz, jak wiele wydarzeń organizujemy- 42 gale w ciągu roku. Każda nasza gala jest wyprzedana albo bije rekord w sprzedaży biletów. W tym roku pobijemy rekord na sprzedaż biletów w historii naszej organizacji. Nadal będziemy to robić i się rozwijać. Pokazujemy walki w TV za darmo, są także na ESPN, a każdy ma ich kanały. Nadal generujemy świetne wyniki z bramek bez Mayweatherów i tego typu walk. Oczywiście, że można zbudować taki biznes na boksie, prawdziwy biznes. Po prostu musimy zburzyć obecny system i zbudować nowy – zakończył.