Kolejni piłkarze Napoli z adidasem
Wszystko zaczęło się od zeszłorocznej umowy Lorenzo Insigne z adidasem. I było to ciekawe z jednego, podstawowego względu.
Niemiecka firma zostałą sponsorem technicznym piłkarza. Porozumienie zakłada, że adidas będzie pierwszym sponsorem technicznym, który podpisał umowę z prezesem SSC Napoli, Aurelio De Laurentiisem zarządzającym prawami do wizerunku swoich podopiecznych. Szef klubu wielokrotnie podkreślał, że wszystkie prawa do wizerunku powinny należeć do Napoli, co uniemożliwiło graczom podpisywanie indywidualnych umów dotyczących butów i innych produktów.
Teraz kolejny gracze klubu związali się z niemieckim producentem odzieży i sprzętu sportowego. Są to Simone Verdi, Amin Younes, David Ospina oraz Elseid Hysaj.
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać cztery kolejne talenty z Neapolu w naszym zespole sportowców. Piłka nożna pozostaje jedną z najbardziej strategicznych kategorii dla adidasa – wyjaśniła Irene Larcher, dyrektor ds. aktywacji marki w adidasie.
– Ta umowa jeszcze bardziej wzmacnia naszą strategię w zakresie praw do wizerunku, unikalną na arenie piłkarskiej, i stanowi kolejny przykład wzrostu komercyjnej wartości zawodników Napoli – powiedział Aurelio De Laurentiis.
Przypomnijmy, że sponsorem technicznym SSC Napoli pozostaje Kappa.

Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Meksykański klub wykluczony z Klubowych MŚ. Powodem są kwestie właścicielskie
Meksykański Club Leon nie wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w USA między 14 czerwca a 13 lipca – poinformowała FIFA. Powodem wykluczenia drużyny są kwestie formalne – Club Leon i CF Pachuca mają tego samego właściciela.



